22 Led

Jak jsem byl trhat osmičku

To jsem se tak jednoho krásného dne dozvěděl, že mám jít na klasickou prohlídku k zubaři, na kterou bych měl chodit každého půl roku. No, měl bych.. Realita je však trochu jiná a já jsem rád když to zvládnu alespoň jednou do roka. Vlastně jsem spíš nerad, ale člověk tam chodit musí. Jednou jsem tam nebyl asi dva roky a dostal jsem od paní doktorky pěkně vyhubováno.

Nicméně jsem se tedy dostavil na běžnou prohlídku. Všechno až na mou pravou osmičku, ve které byl malý kaz, bylo v pořádku. „Tak bychom to radši měli vytrhnout,“ řekla paní doktorka. Že jsou s tím vždy problémy a je prý lepší to vytrhnout zavčas. Domluvili jsme se tedy kdy se dostavím.

Nastal ten osudný den a já hned ráno šel vstříc svému osudu do zubní ordinace. Chvíle čekání v čekárně a po chvíli už jsem šel na věc. Podepsal jsem souhlas, že mi danou osmičku můžou odebrat a už pan doktor vytahoval injekci na umrtvení. Za chvíli jsem vypadal skoro jako Václav Klaus mladší, nemohl jsem mluvit a vlastně dělat cokoliv pusou. Ani nevím, který nástroj si pan doktor vzal, ale najednou to začalo tlačit, chvilku se tam s tím pral, volal na sestru ať přinese kleště, když v tu chvíli zub vyletěl pryč tak, že jsem ho malém spolknul. Všechno probíhalo v klidu, byla to rychlovka a ikdyž jsem měl plnou hubu krve, tak mi to díky umrtvení nevadilo. Naštěstí už ta osmička byla prořezaná a kořen byl rovný, takže řezání dásně jsem byl ušetřen. Zůstala mi jen velká díra v dásni po mém krásném zubu moudrosti.

Jinak vše proběhlo hladce a já se šel vzdělávat do školy, když najednou to začínalo bolet čím dál víc, jak umrtvení přestávalo zabírat. Říkal jsem si, že snad něco vydržím, jsem přece chlap, ale bolelo to čím dál víc a hned jak jsem došel domů jsem si musel dát prášek od bolesti. Potom už bylo všechno v klidu. Teda až na tu díru v dásni, do které mi pořád lezlo jídlo. Jednou jsem tam našel kus chleba, podruhé zase čočku, která se strašně blbě vytahovala. Zkrátka byl jsem chvíli jako křeček, protože jsem měl takovou malou spižírnu přímo v puse.

A co jsem tímto příspěvkem chtěl vlastně sdělit? Jen jsem se chtěl podělit o tuto zkušenost a vzkázat, že vždycky není všechno tak strašný jak se zdá. 🙂 A chci se omluvit, kdyby mi teď něco nedocházelo… Přece jen už mám jenom jeden zub moudrosti a má inteligence se snížila na polovinu. 🙁

Napsat komentář